Zorganizowane Wycieczki do Krakowa - KrakowDirect
Professionals in Krakow Transfer & Tour Services
×

Wycieczki do Krakowa – Pakiety wakacyjne

Zorganizowana wycieczka do Krakowa - Jednodniowe/Trzydniowe Wycieczki - KrakowDirect

Wycieczki do Krakowa

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami i przyszedł najwyższy czas na zaplanowanie idealnego urlopu. Dokąd jedziecie w tym roku? 

Jeżeli Wasz wybór padł Kraków, to z pewnością nie pożałujecie!  Jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce nie ma sobie sobie równych pod względem różnorodnych rozrywek, które nawet najbardziej wybrednym podróżnikom zapewnią satysfakcjonującą wycieczkę. Pozostaje jedno pytanie: Od czego zacząć plan wycieczki do Krakowa?

Kraków bez problemu można zwiedzać na własną rękę, gdyż na każdym kroku spotkacie jakiś zabytek, galerię, muzeum, słynną knajpę czy miejski park kuszący przepiękną scenerią. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo ciekawych wydarzeń i atrakcji w postaci ogródkowych koncertów, happeningów, czy ulicznych targów i kiermaszy. Innymi słowy – w Krakowie nie musisz obawiać się o nudę.

Jednak nie każdy lubi włóczyć się po mieście bez ładu i składu. Dla niektórych dobry plan to podstawa udanej wycieczki. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem mogą okazać się wycieczki zorganizowane. W umiejętny sposób spinają one ogrom krakowskich atrakcji w jedną spójną całość, która w postaci pięknie zapakowanego pakietu trafi  prosto w Wasze ręce. I tak miłośnicy historii odkryją najważniejsze dziedzictwa historyczne miasta królów, poszukiwacze mocnych wrażeń odkryją ekstremalne rozrywki, najmłodszych podróżników pochłoną atrakcje  Krakowa dla dzieci, fani dobrego jedzenia odkryją Kraków od kuchni, a zwolennicy dzikiej natury wybiorą się na przepiękne szlaki wsiadając na rower, łódkę, kajak czy ponton. Każdy ma swój wymarzony pakiet w głowie – jaki jest Wasz?Zorganizowana wycieczka do Krakowa – zalety

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto wybrać zorganizowany wyjazd do Krakowa. Oto kilka z nich, które być może przekonają Was do skorzystania z wycieczkowych pakietów:

1. Czas to pieniądz

Zaplanowanie dobrze zorganizowanej wycieczki, która usatysfakcjonuje wszystkich uczestników wyprawy może być naprawdę żmudnym zajęciem. Wymaga też czasu. W końcu trzeba potwierdzić wszystkie rezerwacje, zadbać o transport, sprawdzić godziny otwarcia atrakcji, znaleźć rozkłady jazdy, obliczyć koszty, przeczytać niezliczone opinie o wszystkich “must see” w mieście i do tego nie zapomnieć szczoteczki do zębów…

Decydując się na zorganizowany pakiet wycieczkowy wszystko jest o wiele prostsze. Wystarczy, że zdecydujecie się na jeden z nich, a otrzymacie szczegółowy plan wyjazdu, dzień po dniu, godzina po godzinie. Dzięki temu nie stracicie czasu na żmudne planowanie. Wystarczy wtedy tylko zabrać ze sobą walizkę, dobry humor i  każda wycieczka do Krakowa zakończy się sukcesem!

2. Co kto lubi 

Mówi się, że wycieczka po Krakowie daje szansę każdemu, aby znalazł coś dla siebie. Jednak “coś” nie zawsze jest takie oczywiste. Dla jednych będą to dziedzictwa narodowe i najsłynniejsze pomniki historii, dla innych miejskie parki  i urocze zakątki na łonie natury, podczas gdy niektórzy z chęcią  odwiedzą najsłynniejsze knajpy i odkryją regionalne smaki. Ważne jest więc  żebyście umiejętnie dobrali krakowskie atrakcje i nie spędzili całej wycieczki w miejscach, które zupełnie nie są w Waszym stylu. 

Każda zorganizowana wycieczka Kraków – must see oferuje kompleksowe programy zwiedzania nastawione na konkretne gusta. Wystarczy, że określicie swoje preferencje, a z łatwością znajdziecie wymarzony plan podróży.

Jeżeli natomiast preferencji i pomysłu brak, to gotowa oferta wycieczki do Krakowa (pakiet) mogą posłużyć Wam jako inspiracja. 

3. Wszystko jasne

Zorganizowana wycieczka po Krakowie to przede wszystkim przejrzysty plan działania. Dokładnie wiecie o której godzinie trzeba wstać i na co się przygotować. Nawet w 5-dniowych pakietach wycieczkowych wszystko ma działać jak w zegarku, bez żadnych niemiły niespodzianek. Nie oznacza to jednak, że są one pozbawione spontaniczności, ale raczej umiejętnie potrafią ją zaplanować. Dzięki dostaniu szczegółowego planu z wyprzedzeniem możecie też z łatwością na wstępie zgłosić swoje sugestie zastrzeżenia i ocenić czy według Was dany pakiet jest warty swojej ceny.

4. Nieoczywisty Kraków wycieczka oczami lokalsów 

Nikt lepiej nie zna miasta królów i obwarzanków niż sami krakowianie. Zazwyczaj to właśnie oni tworzą zorganizowane wycieczki, wiedząc co dobre. Dzięki temu, wiele wyjazdów jest nastawionych nie na najbardziej popularne i zatłoczone zabytki, ale także na zwiedzanie miejsc znanych tylko lokalnym mieszkańcom. Mogą Was zabrać na mniej przetarte szlaki i zaznajomić z lokalnymi zwyczajami, o których nie przeczytacie na oficjalnej stronie miasta. Wycieczka do Krakowa 1 dniowa

Zastanawiacie się czy wycieczka po Krakowie trwająca 24 h, wystarczy, żeby dogłębnie zwiedzić miasto? Prawdopodobnie nie, ale z odpowiednim nastawieniem na intensywne zwiedzanie można wycisnąć z takiej wycieczki ile się da.  Oto kilka propozycji na Kraków na jeden dzień:

1. Tradycyjne zwiedzanie miasta WALKING tour 

Walking tour to klasyczna piesza trasa po najważniejszych dzielnicach krakowskich. Podążając za lokalnym przewodnikiem, obejdziecie tzw. “must see” w mieście i dowiecie się o nich najważniejszych faktów.  Po drodze można wstąpić do lokalnych barów mlecznych, sklepów z pamiątkami lub zatrzymać się przy słynnych wózkach z obwarzankami. Krakowskie walking toury zazwyczaj odbywają się w czterech najbardziej atrakcyjnych dzielnicach miasta, czyli na: kultowym Starym Mieście, żydowskim Kazimierzu, historycznym Podgórzu i zielonej Nowej Hucie. 

2. Meleks – wygodna alternatywa 

Jeżeli nie jesteście zwolennikami pieszych wędrówek nie chcecie nadmiernie się wysilać kiedy zwiedzacie Kraków wycieczka meleksem to idealne rozwiązanie. Jest to bardziej mobilna wersja walking toura i zazwyczaj zawiera w programie więcej atrakcji – Meleks zabierze Was w różne dzielnice Krakowa podczas jednej wycieczki. 

Podczas wyprawy elektrycznym samochodem dostaniecie słuchawki z audioprzewodnikiem, który wyjaśni Wam obok czego przejeżdżacie. 

3. Food tour Kraków co zobaczyć w jeden dzień

Oprócz legendarnych zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć, w Krakowie znajdziecie równie legendarne przysmaki, których trzeba spróbować! Miasto nie ma sobie równych pod względem klimatycznych knajp, które przyciągają wyjątkową atmosferą i nieziemskimi zapachami. Jest tu zarówno mnóstwo tradycyjnych polskich restauracji i barów mlecznych z najlepszymi pierogami pod słońcem, jak i lokali z kuchnią z całego świata. Do tego dochodzi tzw. “street food”, w którego skład wchodzą legendarne już krakowskie zapiekanki, frytki belgijskie, tradycyjny krakowski kumpir czy kultowe kiełbaski z krakowskiej nyski. Warto też wstąpić na kolorowe krakowskie targi, gdzie znajdziecie świeże owoce, warzywa, mięsa, nabiału i pieczywa.

Możecie wybrać się też na zorganizowaną kulinarną wycieczkę po Krakowie.  Dzięki niej możecie zarówno zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście, jak i spróbować wszystkich krakowskich przysmaków. Lokalny przewodnik zaplanuje Wasz spacer w taki sposób, że po jego zakończeniu będziecie mieć głowy i żołądki pełne wrażeń. 

4. Zielony Kraków 

W krakowskich parkach i na zielonych, naturalnych przestrzeniach w mieście można na spokojnie spędzić cały dzień i w ogóle nie mieć dosyć. Planty, Błonia, Bulwary Wiślane to tylko kilka miejsc, które są idealne na długie spacery, pikniki, wycieczki rowerowe, odpoczynek z książką czy poranną jogę. Wyjątkowo malowniczą scenerię i dzikie krajobrazy możecie znaleźć na bajecznym Zakrzówku, nad Zalewem Nowohuckim czy na plaży przy Bagrach. Dzięki takim miejscom przekonacie się, że Kraków, pomimo że pełen turystów imprez muzyki i zgiełku, jest prawdziwą ostoją spokoju.   Wycieczka do Krakowa 3 dniowa / 2 dniowa

Plan wycieczki do Krakowa 3 dniowa daje już dużo większe możliwości. Można zorganizować o wiele więcej atrakcji i nie rezygnować z wizyty w wymarzonym muzeum czy knajpie na rzecz wycieczki poza miasto. W zależności od tego, co was kręci najbardziej, możecie dobrać odpowiednie atrakcje i stworzyć plan idealny. Oto kilka propozycji: 

1. Aktywny Kraków 

Aktywny wypoczynek w Krakowie to nie problem. Trzy / dwudniowa wycieczka do Krakowa daje szansę na odbycie satysfakcjonującej przygody i porządny wysiłek. Po pierwsze, miasto jest po prostu stworzone do jazdy rowerem. Sprzęt możecie wypożyczyć w jednym z punktów miejskich rowerów, które znajdują się w każdej dzielnicy. Ścieżki rowerowe poprowadzą Was przez najpiękniejsze krakowskie krajobrazy do takich miejsc jak Opactwo w Tyńcu, Lasek Wolski a nawet Ojcowski Park Narodowy.  Oprócz tego, możecie wyruszyć na spływ kajakowy na Kolnej, wskoczyć na SUP-y na Wiśle czy spędzić dzień wspinając się po Skałkach Twardowskiego.

2. Krakowskie krajobrazy – Kraków 

Miłośnicy dzikiej natury i unikatowych krajobrazów również nie będą się nudzić w Krakowie. Miasto jak i jego okolice oferują niesamowite scenerie charakterystyczne dla całego województwa Małopolskiego. W ciągu trzech dni można zarówno zwiedzić najładniejsze części Krakowa (Kopce, parki, błonia, planty), jak i wybrać się poza miasto. Warto zobaczyć małopolski odcinek Szlaku Orlich Gniazd, gdzie znajdują się średniowieczne zamki położone w otoczeniu zapierającego dech w piersiach krajobrazu wyżyny krakowsko-częstochowskiej. Równie niesamowite widoki oferuje monumentalne opactwo w Tyńcu czy Ojcowski Park Narodowy, dokąd można wybrać się rowerem, samochodem, lub w ramach wycieczki zorganizowanej. 

3. Kraków od kuchni 

Propozycja dla smakoszy i podróżników głodnych wrażeń. W ciągu trzech dni w Krakowie z pewnością można zadowolić swoje podniebienie. Jeżeli umiejętnie zaplanujecie odkrywanie najciekawszych smaków miasta, to będziecie w stanie sprawdzić co się jada w każdej dzielnicy. Lokalne przysmaki znajdziecie na krakowskich targach, piekarniach i w tzw. food truckach. Kultowe knajpy możecie w Krakowie spotkać na każdym rogu,  na porządku dziennym, a w ich skład wchodzą zarówno luksusowe restauracje (Wierzynek, Wentzl) jak i klimatyczne artystyczne kluby (Piwnica pod Baranami, Jama Michalika).  Nie można też zapominać o tradycyjnych krakowskich trunkach, których w mieście pod dostatkiem. 

Warto wybrać się na zorganizowaną kulinarną wycieczkę po Krakowie, podczas której lokalny przewodnik pokaże Wam najciekawsze miejsca z najlepszym jedzeniem.Wycieczka do Krakowa 5 dniowa

Pięciodniowy pobyt w Krakowie daje szansę na wyjątkowo atrakcyjną i pełną wrażeń wyprawę. Można całkowicie zanurzyć się w niepowtarzalnym klimacie Krakowa i mieć poczucie, że zobaczyło się naprawdę wiele. Oto kilka motywów przewodnich, które mogą Wam przyświecać podczas wycieczki w Krakowie:

1. Małopolska dla każdego

Kraków jest piękny, a jego okolice jeszcze bardziej! W ciągu pięciu dni można dogłębnie odkryć niesamowite krajobrazy Małopolski, które są prawdziwą ucztą dla oka i duszy. W okolicach miasta warto zobaczyć m. in.: Dolinę Prądnika z Zamkiem w Pieskowej Skale, Kalwarię Zebrzydowską, Tarnów, Zamek w Niepołomicach, opactwo w Tyńcu czy Lanckoronę. 

2. Alternatywny Kraków

Macie dość rozkrzyczanych tłumów na rynkach i szukacie wycieczki z dala od utartych szlaków turystycznych? Żaden problem!

W Krakowie możecie z łatwością znaleźć miejsca, w których nie ma grup turystów i niekończących się kolejek. Kraków oferuje też wiele alternatywnych rozrywek, które, choć mniej tradycyjne, są niewątpliwie warte zobaczenia. Ciekawą opcją jest lot krakowskim balonem, wizyta w ZOO, strzelnicy czy aquaparku. Możecie też wybrać się na warsztaty palenia kawy, robienia sushi, albo odwiedzić unikatowe muzea, np. Muzeum Obwarzanka lub Historyland. Zwiedzanie Krakowa z dziećmi i dziadkami

Planujecie odwiedzić Kraków z całą rodzinką i obawiacie się tradycyjnych urlopowych sprzeczek? Nie ma takiej potrzeby – miasto zapewni wystarczającą ilość rozrywki najmłodszym podróżnikom, którzy nie będą mieli czasu na narzekanie! Atrakcje dla dziecka w Krakowie znajdziecie na każdym kroku, a największym dylematem będzie wybór tych najlepszych. 

Co zwiedzić w Krakowie z dziećmi?

Z maluchami warto wybrać się do: krakowskiego Aquaparku, ZOO, parku doświadczeń  Stanisława Lema, muzeum lotnictwa, Historylandu czy do Smoczej Jamy. W mieście znajdziecie też mnóstwo przestrzeni idealnych na rodzinne pikniki czy spacery z wózkiem. Przed przyjazdem do Krakowa sprawdźcie koniecznie program wydarzeń kulturalnych, które często mają w programie atrakcje dla najmłodszych. Zwiedzanie Krakowa z dzieckiem może być czystą przyjemnością!

Kraków międzypokoleniowy 

Jeżeli chodzi o wycieczki dla seniorów Kraków również staje na wysokości zadania. Starsze pokolenia mogą świetnie bawić się w mieście królów i niczym nie ustępować imprezującym nastolatkom. W krakowskich placówkach kulturalnych regularnie organizuje się specjalne rekreacyjne wycieczki dla seniorów, atrakcje w postaci gimnastyki, kina czy zajęć tanecznych w stylu retro. W mieście znajduje się też wiele muzeów (MOCAK, Muzeum PRL, Muzeum Narodowe, Muzeum Plakatu), które dla starszych osób będą podróżą do czasów dzieciństwa lub ciekawym doświadczeniem współczesnej sztuki i popkultury. W każdej chwili seniorzy mogą skoczyć na kurs komputerowy lub nauczyć się nowego rękodzieła podczas licznych warsztatów dla seniorów. Miejsc do długich spacerów i gry w szachy na Bulwarach Wiślanych również nie zabraknie.Wycieczki jednodniowe z Krakowa

Jedną z zalet Krakowa jest jego wyjątkowe położenie na mapie Polski. Z jednej strony otoczony jest przepięknymi krajobrazami wyżyn i dolin Małopolski, z drugiej zaś znajdują się górskie szlaki prowadzące na tatrzańskie szczyty. Dodatkowo, wokół Krakowa znajdziemy jedne z najważniejszych muzeów, dziedzictw narodowych i pomników historii w kraju. Są to nie tylko historyczne zabytki, ale także miejsca o głębokim znaczeniu emocjonalnym  dla wszystkich Polaków, które zarazem są słynne wśród wszystkich narodów świata. Oto kilka miejsc, które powinny znaleźć się na Waszej liście pt. “jednodniowe wycieczki z Krakowa”:

 

  • Auschwitz-Birkenau – tego miejsca chyba nie trzeba opisywać. Na pewno o nim słyszeliście i wiecie czego było świadkiem. Jednak żaden opis czy najlepszy film dokumentalny nie może się równać z wizytą w byłych obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu.

 

  • Kopalnia Soli w Wieliczce –  Nic dziwnego, że wycieczki z Krakowa do Wieliczki cieszą się tak ogromną popularnością na całym świecie. Ten XIII-wieczny podziemny kompleks to nie tylko kolejny zabytek UNESCO do zobaczenia, ale niezapomniane doświadczenie z miejsca, które powala swoją monumentalnością i niezwykłymi walorami estetycznymi. Do tego, wizyta w kopalni to świetna zabawa i niemały wysiłek towarzyszący ponad 800-miuset schodom do pokonania.

 

  • Zakopane – Myślicie, że urlop w Zakopanem to oklepany pomysł? Otóż nie! Wystarczy dobra organizacja i Wasza jednodniowa wycieczka z Krakowa do zimowej stolicy Polski może okazać się niesamowitą przygodą. Mając do dyspozycji dobrego przewodnika, możecie odkryć Zakopane z zupełnie innej, zaskakującej strony. Przekonacie się, że to niezwykłe miasteczko to nie tylko Krupówki, ciupagi i oscypki, ale prawdziwa kolebka duszy Południowej Polski!

 

  • Częstochowa – Duchowa stolica Polski leży zaledwie 100 km od miasta królów i co roku przyciąga tysiące wiernych oraz laików z całego świata. Klasztor na Jasnej Górze to miejsce legendarne, głównie z uwagi na cudowny Obraz Czarnej Madonny, który się w nim znajduje, jest jesdym z najświętszych obiektów w kraju. Do Częstochowy można zarówno wybrać się  na pielgrzymkę jak i na historyczną wyprawę do miejsca, w którym polscy królowie wypraszali  wygrane w najważniejszych bitwach w kraju. Przekonajcie się sami, że religijne wycieczki jednodniowe z Krakowa to niesamowite duchowe przeżycie.

 

  • Wadowice – Jeżeli interesujecie się historią papieża Polaka, to miasta tego nie może zabraknąć na Waszej liście. Wyprawy pt. “Śladami Jana Pawła II” to te wycieczki jednodniowe z Krakowa, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Dom świętej rodziny w Wadowicach to niezwykle bogate muzeum, które jest wędrówką przez życie Karola Wojtyły – od kołyski do zamkniętej księgi w Watykanie.

 

  • Energylandia – Jeżeli pragniecie dobrej zabawy i szukacie wycieczki koło Krakowa, która zapewni Wam niezapomnianą rozrywkę, ruszajcie do Zatoru! Największy park rozrywki w Polsce oferuje Wam najszybsze, najwyższe i najbardziej ekscytujące kolejki górskie w Europie. Możecie się tam wyszaleć w strefie ekstremalnej, zrelaksować w Waterparku lub spędzić przyjemne popołudnie z najmłodszymi w Bajkolandii. Po wizycie w Energylandii, wiele osób stwierdza, że Disneyland to już przeżytek – zgodzicie się?

Jak widać, Kraków wie jak przyjąć gości i zapewnić im odpowiednie atrakcje. Jeżeli jeszcze Was tam nie było, to nie ma czasu do stracenia! Nie ważne skąd jedziecie – wycieczka do Krakowa z Warszawy czy wycieczki do Krakowa z Poznania, Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Zielonej Góry czy jakiegokolwiek innego punktu na mapie Polski jest warta zachodu. 


Jak zorganizować wycieczkę do Krakowa?

Organizowanie wyjazdu na własną rękę może być bardzo czasochłonne i warto skorzystać z gotowych pakietów wyjazdowych, które stworzony mają konkretny plan, często wiedziony jakimś motywem przewodnim. Pakiety zapewniają transport, bilety, komfortowy samochód i wiele ciekawych dodatkowych atrakcji w zależności od charakteru wycieczki. Oferty zorganizowanych wycieczek do Krakowa można znaleźć na stronach internetowych różnych firm podróżniczych i przewoźników. 

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Najważniejsze zabytki w Krakowie znajdują się na Starym Mieście, które jest kolebką jego średniowiecznej przeszłości. Znajdziecie tam Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan,  Wawel czy Kościół Św. Piotra i Pawła. Nie mniej interesujące są pozostałe dzielnice Krakowa, np. socrealistyczna Nowa Huta, Żydowski Kazimierz czy historyczne malownicze Podgórze. 

Czy w Krakowie są atrakcje dla dzieci?

W Krakowie można świetnie się bawić z całą rodziną. w Mieście znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc dla najmłodszych, m.in. Aquapark, ZOO, Historylnd, wiele kin oraz centrów kultury, gdzie można znaleźć regularne zajęcia dla dzieci. Warto z dzieckiem wybrać się do leżące ok 50 km od Krakowa Energylandii, która jest największym parkiem rozrywki w Polsce. 

Check out more
Client Browser: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)ClientIP: 3.239.91.5Compilation time: 20240420235956